.header-content { background: url("https://driver.bg/header/rotate.php") repeat scroll 0 0 rgba(0, 0, 0, 0); padding: 20px 15px; }
Начало » Спорт » БФАС награди най-добрите пилоти, навигатори и отбори за Сезон 2016

БФАС награди най-добрите пилоти, навигатори и отбори за Сезон 2016

Състезатели, навигатори и отбори в 10 дисциплини получиха над 230 купи по време на церемония в Националния исторически музей

Най-добрите състезатели и отбори през Сезон 2016 получиха своите отличия по време на церемония по връчване на наградите на Българската федерация по автомобилен спорт. Родната централа избра за място на събитието Националния исторически музей като символ на това, че призьорите са тези, които са написали поредната страница на спортa през 2016-та година.

Състезатели, навигатори и отбори в 10 дисциплини взеха напълно заслужено над 230 купи, връчени им от председателя на БФАС Владимир Илиев, членове на УС и официални гости. Бяха отличени ветерани, получили титлата „Почетен член на БФАС“.

Ето и пълния списък с наградените пилоти, навигатори и отбори за Сезон 2016

Рали
Генерално класиране:
1. Пламен Стайков/Давид Кварацхелия
2. Йордан Атанасов
3. Дилиян Станков/Младен Карчев
Купа „Тодор Славов“
1. Станислав Владимиров

RC2:
1. Йордан Атанасов
2. Пламен Стайков/Давид Кварацхелия
3. Марко Стойчев/Йордан Батаклиев

RC3:
1. Станислав Владимиров/Чавдар Събев
2. Здравко Минев/Калоян Атанасов
3. Игнат Исаев/Милен Илиев

RC4:
1. Дилиян Станков/Младен Карчев
2. Николай Кортелов/Наско Цонев
3. Боян Безус/Димо Бозуков

RC5:
1. Стефан Желязков/Иван Турлаков
2. Антон Титов/Венцислав Мирчев
3. Диана Стоянова/Иванела Иванова

2WD:
1. Дилян Станков /Младен Карчев
2. Станислав Владимиров/Чавдар Събев
3. Стефан Желязков/Иван Турлаков

Отборно:
1. АСК“Булсим“
2. АСК“Дианел рейсинг“
3. АСК“Моторспорт Т-Н“

Ралиспринт
Генерално класиране:
1. Костадин Щерев/Ани Папазова
2. Георги Янков/Цветан Балджиев, 2.Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов
3. Динко Иванов/Живко Желев

HC2:
1. Костадин Щерев/Ани Папазова
2. Иван Иванов/Румен Иванов
3. Георги Янков/Цветан Балджиев, 3..Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов, 3.Момчил Младенов/Александър Петков

HC4:
1. Цветомир Русев/Иван Данков
2. Мирослав Маринов/Евгени Иванов
3. Стефан Панчугов/Алекси Малчев

RC4:
1. Динко Иванов/Живко Желев
2. Огнян Герджиков/Николай Китанов
3. Димитър Пенчев/Ивайло Петков

RC5:
1. Игнат Исаев/ Стефан Кордев, 1.Павлин Русев/Мариян Маринов
2. Емил Денев/Пламен Панталеев 2.Антон Титов/Игнат Исаев
3. Александър Димитров/Велислава Павлова

Отборно:
1. АСК“Ефко Рейсинг“
2. АСК“Жико Моторспорт“
3. АСК „Стара Загора“

Планинско изкачване
Генерално класиране:
Любен Каменов
Христо Манолов
Юлиян Телийски

HC1:
Любен Каменов
Христо Манолов
Георги Георгиев

НС2:
Юлиян Телийски
Даниел Живков
Ивелин Йотков

НС3:
Стефан Стоев
Косьо Йорданов
Тодор Тодоров

НС4:
Александър Димитров
Йордан Тодоров
Ерменко Ерменков

НС5:
Николай Ганев
Искрен Пондев
Симеон Христов

RC4:
Димитър Божилов
Петър Бакалов
Динко Иванов

RC5:
Павлин Русев
Георги Минев
Красимир Кръстев

Отборно:
АСК“Ефко Рейсинг“
АСК“Джордан Рейсинг“
АСК“Каменов рали тийм

Затворен Маршрут
МАКСИ:
1. Пламен Камбуров
2. Илия Царски
3. Константин Маршавелов

ТУРИНГ:
1. Иван Влъчков
2. Стоян Апостолов
3. Станислав Паришков

СПОРТ:
1. Симеон Симеонов
2. Ерменко Ерменков
3. Огнян Патенов

HC4:
1.Симеон Симеонов
2.Ерменко Ерменков
3.Огнян Патенов

RC4:
1. Драгомир Драгов
2. Иван Михайлов
3. Иван Бакърджиев

НС3:
1. Иван Влъчков
2. Стоян Апостолов
3. Илия Бояджиев

НС2:
1. Стефан Либертинов
2. Ивелин Йотков
3. Атанас Божилов

HC1:
1.Пламен Камбуров
2.Илия Царски
3.Константин Маршавелов

Отборно:
АСК КА – 2 Рейсинг
АСК Вромос Жакен
АСК Автоцар ралисервиз

Раликрос:
Дивизия 1
1. Иван Живков
2. Емил Минчев
3. Александър Томов

Дивизия 2
1. Цветан Миков
2. Владимир Димитров
3. Иван Иванов

Дивизия 3
1. Николай Николов
2. Лъчезар Петров
3. Методи Тодоров

Купа Лада:
1.Лъчезар Петров
2.Ивайло Цветков
3.Андрей Стефанов

Отборно
1. АМК“Старт Н Криводол“
2. АМК“Ботевград
3. АСК“Жико

Автокрос:
Дивизия Супербъги:
1. Димитър Митков
2. Диан Даков
3. Пламен Петров

Дивизия Бъги:
1. Антон Кунчев
2. Бойко Янков
3. Димитър Калев

Отборно:
1. АСК“Инфомик транс“
2. АСК“Тони Старт“
3. АСК „София град“

Рали Крос Кънтри:
Т1
1. Дончо Цанев/Ива Бонева
2. Ивайло Върбанов/Георги Антов
3. Методи Паунов/Асен Василев

Т3
1. Мартин Гочев/Тодор Тодоров
2. Валентин Гергов/Димитър Лянгов
3. Николай Гочев/Тодор Христов

Драг:
Клас STREET – FWD

1. Борислав Калев
2. Венцислав Василев
3. Боян Панев

Клас STREET – RWD
1. Иван Иванов
2. Николай Баев
3. Радослав Колев

Клас STREET – Diesel
1. Евгени Евгениев
2. Николай Баев
3. Мирослав Бахчеванов

Клас STREET – Diesel (Свободен)
1. Николай Баев
2. Евгени Евгениев
3. Росен Илиев

Клас STREET – 500+
1. Павел Павлов
2. Георги Андонов
3. Венцислав Райчинов

Клас STREET – Свободен
1. Константин Динев
2. Иван Панев
3. Иван Иванов

Клас „Профи-А“
1. Анатоли Тодоров
2. Митко Димитров
3. Деян Кавалджиев

Клас „Профи-B“
1. Кирил Велков
2. Петър Василев
3. Николай Валериев

Клас „Профи-C“
1. Мартин Николов
2. Кирил Велков
3. Константин Динев

Клас ”Мото-A”
1. Красимир Младенов
2. Ангел Ангелов
3. Радослав Петров

Клас ”Мото-B”
1. Георги Георгиев
2. Чудомир Баев
3. Милен Петков

Клас ”Мото-C”
1. Станчо Неделчев
2. Емил Симеонов
3. Милен Петков

Първенство за Хора с Увреждания:
СТАНДАРТНО:
1. РОСИЦА ИЛИЕВА
2. ДИМИТЪР ЙОРДАНОВ
3. ДИМИТЪР ПАВЛОВ

РЪЧНО УПРАВЛЕНИЕ:
1. АНТОН БЪЧВАРОВ
2. РАДОСЛАВ КОВАЧКИ
3. ВЪРБАН МОНЧЕВ

Ендуранс
Ендуранс Пол:
Туристически до 2 л.:
1.Костадин Костадинов, Марио Динолов
2.Александър Иванов
3.Йордан Славчев, Александър Димитров, Стефан Славчев

Туристически над 2 л:
1.Румен Папазов, Младен Шишков
Александър Бурдинов
Виктор Минчев

Състезателни до 2 л:
1.Илиан Димитров
2.Владислав Михайлов
3.Александър Христов, Лукан Мишев

Състезателни над 2 л:
1.Асен Захариев, Иван Стоянов
2.Ангел Илиев
3.Петър Ангелов

Ендуранс Спринт:
Туристически до 2 л:
1.Костадин Костадинов, Марио Динолов
2.Александър Иванов
3.Йордан Славчев, Александър Димитров, Стефан Славчев

Състезателни до 2 л
1.Илиан Димитров, Горан Ангелов, Борис Барболов
2.Владислав Михайлов
3.Даниел Живков

Състезателни над 2 л
1.Асен Захариев, Иван Стоянов
2.Ангел Илиев
3.Петър Ангелов

Ендуранс:
Туристически до 2 л
1.Костадин Костадинов, Марио Динолов
2.Йордан Славчев, Александър Димитров, Стефан Славчев
3.Добромир Темнишки, Християн Ангелов, Владимир Николов

Състезателни до 2 л
1. Александър Христов, Лукан Мишев
2. Илиан Димитров, Горан Ангелов, Борис Барболов
3.Васил Въжаров, Юлиян Телийски, Марин Мачков

Генерално Класиране:
1.Костадин Костадинов, Марио Динолов
2.Румен Папазов, Младен Шишков
3.Илиан Димитров, Горан Ангелов, Борис Барболов

В две от дисциплините – “Рали спринт” и “Шампионат за хора с увреждания”, за първи път имаше годишно класиране. Станислав Владимиров получи наградата “Торор Славов” за млад рали състезател с автомобил с един двигателен мост, а Виторио Попов бе отличен за дебюта си в същата дисциплина. В нея през 2016 г. триумфира екипажът Пламен Стайков – Давид Кварацхелия, които оставиха след себе си Йордан Атанасов-Ангел Башкехайов (карал и с Янаки Янакиев) и Дилян Станков-Младен Карчев.

Драмата в дисциплината „Затворен маршрут“ и по-точно в клас “Макси” бе буквално до последния старт, в който Пламен Камбуров, Илия Царски и Константин Маршавелов имаха реален шанс за титлата, която в крайна сметка бе спечелена от Камбуров, следван от Царски и Маршавелов. Силен беше сезонът и за участниците в „Планинско изкачване“, които в края на годината излъчиха и национален отбор за участие на Мастърс състезанието на ФИА в Чехия.

Своите награди получиха и участниците в дисциплините „Драг“, „Ендурънс“, „Раликрос“, „Автокрос“ и „Крос-кънтри“. В края на церемонията своите трофеи взеха и най-добрите в експерименталното първо издание на Източноевропейския Баха шампионат.

Вижте още

Пистовият VW Golf GTI TCR получи фейслифт за 2018-та [Видео]

Състезателната версия на Golf GTI, носеща името VW Golf GTI TCR, получи фейслифт за новата …